Како навивачите на Милан до пречекаа предавникот Донарума (Видео)

Џанлуиџи Донарума имаше жежок пречек на „Сан Сиро“ од страна навивачите на Милан. Во дербито на четвртото коло во Лигата на шампионите играат Милан и ПСЖ, а на голот на Светците е поранешниот играч на Росонерите, Џанлуиџи Донарума.

Донарума во 2021 година одлучи да го напушти Милан и се пресели во ПСЖ и тој потег не му го заборавија навивачите на италијанскиот тим.

Тие освен што го исвиркуваа секој негов допир со топката, испечатија и банкноти со ликот на Донарума кои ги фрлија на теренот.

 

 

- Оглас -

Најнови вести