Каква ждрепка за кошаркарскиот турнир, САД не можеа да добијат посилен противник

Првпат во историјата се влечеа паровите за четвртфиналето, место во полуфиналето во Токио ќе нема за актуелните олимписки или светски прваци.

Слични вести...