Катастрофална ноќ за Македонија- Победија и Романците, шансите за бараж се само теорија

Германија не декласира со 4:0, а Романците славеа против Ерменија со 1:0 и ако ги победат отпишаните Исланд и Лихтенштајн, тие ќе играат баражи за Мундијалот во Катар.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *