Ќе даде ли Дибиров пет гола во Битола? (Фото)

Еурофарм Пелистер вечерва во Битола ќе се обиде да ја извојува првата победа во ракометната Лига на шампиони, а ако верувате во триумф на македонскиот првак, треба да уплатите тикет во Sport Life и уплатата да ја помножите со три, колку што би ви била бруто-добивката ако резултатот биде во полза на битолчани.

По девет кола, Е. Пелистер нема ниту еден бод, а на гостувањето во Загреб загуби со девет гола разлика, па затоа и гостите се фаворити и вечерва.

Доколку сакате да одиграте на индивидуалци, Sport Life на менито ви нуди 30-мина ракометари кои ќе настапат на вечерашните пет меча од ЛШ.

Од Е. Пелистер тука се Радивојевиќ, Пешевски и Борзаш, а меѓу тројцата играчи на загрепскиот тим е и легендата на Вардар, Дибиров. Хендикеп границата кај Дибиров е поставена на 4,5 гола. Во октомври во Загреб, руското крило против битолчани даде три гола.

- Оглас -

Најнови вести