Кире Ристевски е во напаѓачка форма, второ коло по ред дава гол

Искусниот македонски дефанзивец Кире Ристевски второ коло по ред постигнува гол во дресот на Етникос Ахна во кипарската лига.

Иако Ристевски игра во одбрана, денеска и на претходниот меч со Докса дава рани голови со кои го отвора резултатот и му носи предност на својот тим. Етникос денеска го порази Закакиу (претпоследен на табелата) со 4-1, а Ристевски погоди уште во шестата минута за 1-0.

За Етникос играше и Стефан Спировски, а голманот Мартин Богатинов преседе на клупата за резерви. Инаку и Спировски и Ристевски добија жолти картони.

Денеска погодок постигна и Иван Тричковски, кој во дресот на АЕК Ларнака даде гол против АПОЕЛ (мечот заврши 2-2) само четири минути откако влезе во игра. За Македонецот тоа беше шести гол сезонава во кипарската лига.