Кога нема фудбал, се евоцираат спомени – Еве го најубавиот непризнат македонски гол (Видео)

Се сеќавате на контроверзниот момент од ланскиот февруари, кога Филип Најдовски од Вардар со невиден проектил од 40-тина метри постигна гол, но не беше признат поради пропуст на судиите.

Слични вести...