Комбинација од четири спорта во понудата на Супер типот

Денешната понуда на“Супер типот во Sport Life стандардно има 16 натпревари кои се комбинација на четири спорта. Првиот натпревар од понудата со зголемени квоти започнува во 15 часот, со натпреварите од африканските квалификации Малави – Египет и Намибија – Камерун.

Во понудата освен фудбалските натпревари на репрезентации, има и два тениса, четири хокеј натпревари и една кошарка. Најпривлечна е квотата за победа на Хрватска на гостински терен кај Турција, дури 2.45.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести