Коментатор изнавреди фудбалер на Бешикташ: Толку е грд што му треба дозвола за да игра во овој термин (ВИДЕО)

На мечот меѓу Бешикташ и Ајакс видовме навистина чудна констатација на спортски новинар.

Холанѓанецот Сеир де Бос упати неверојатни навреди кон играчот на Бешикташ, Домагој Вида.

„Вида е толку грд што и главно не му е дозволено да игра во овој термин бидејќи и деца гледаат ТВ.

„Бешикташ треба да бара посебна дозвола за да игра“, изјави коментаторот.

- Оглас -

Најнови вести