Конте даде 29 милиони евра за првото засилување на Тотенхем

Ивес Бисума е првото засилување во овој летен преоден рок во Тотенхем. Репреентативецот на Мали кој досега играше за Брајтон, направи трансфер вреден 29 милиони евра, кои може да достигнат до 35 милиони евра во зависност од неговите игри и бонусите кои ќе треба да се исплатат. Со Тотенхем потпиша четиригодишен договор.

„Многу сум среќен што сум тука“, беше првиот коментар на Бисума по промоцијата во новиот клуб.

- Оглас -

Најнови вести