Контроверзниот Рајола заврши во болница и итно е опериран

Контроверзниот фудбалски агент Мино Рајола е итно пренесен во болницата во Милано, каде што му е извршена операција.

Не се познати причините и каква е состојбата на еден од најконтроверзните фудбалски агенти, кој има голема биографија и фудбалски имиња што ги застапува.

Тој во моментов е агент на Златан Ибрахимовиќ, Пол Погба, Ерлинг Халанд, Џанлуиџи Донарума и ред други познати фудбалери, а според „Форбс“, во една нивна објава имаат истакнато дека во досегашниот тек Рајола има заработено околу 70 милиони евра од овој бизнис.

- Оглас -

Најнови вести