Коронавирусот ги одложи и јужноамериканските квалификации за СП 2022

Квалификациите за Светското првенство 2022 во Јужна Америка се одложени како превентива за ширење на Коронавирусот. На 26 и 31 март требаше да се одиграат првите две квалификациски кола, но тие ќе се одиграат на нов датум кој ќе го потврди КОНМЕБОЛ.

Претходно ФИФА поради исти причини ги одложи средбите од азиските квалификации за Мундијалот кој во 2022 година ќе се одржи во Катар.

- Оглас -

Најнови вести