Кошаркари на паркинг изигруваа кревачи на кола (Видео)

По поразот од Зенит во меч од ВТБ-лигата, кошаркарите на клубот Калев Крамо од Естонија имаат биланс 3-5, но тоа не е најважно, туку во Санкт Петербург имаа авантура која уште долго ќе ја паметат.

Тимскиот автобус не можеше да сврти на паркингот бидејќи му пречеше една кола, па кошаркарите немаа друго решение освен да се симнат од автобус и да го поместат автомобилот. Поместувањето на автомобилот беше со негово кревање.

Една петорка го крена задниот дел на автомобилот и го поместија доволно за да има простор да помине нивниот автобус и да ги однесе на аеродром.

Погледете како изгледа кога кошаркарите изигруваат кревачи на товар:

- Оглас -

Најнови вести