Котевски е нов тренер на Металург

Ракометниот клуб Металург има нов тренер. Тимот од Автокоманда потврди дека на кормилото доаѓа Игор Котевски.

За Котевски ова ќе биде враќање во Металург, затоа што тој претходно го има водено вториот тим на Металург.

Котевски на тренерското место го замени Иван Марковски кој пред неколку дена си замина од клубот.

- Оглас -

Најнови вести