Квотите на ден се за чиста 10-та

Олимпик Марсеј на свој терен го пречекува Монпелје во дуел од осминафиналето на Купот на Франција. Домаќините треба да ја искориста предноста на теренот и не треба да дозволат луксуз да загубат, а се очекува двата тима да дадат барем по еден гол. Квотата за 1Х&ГГ е 2.40.

Дерби се игра и во Купот на Португалија. Бенфика е домаќин на Спортинг, а тука дефинитивно треба да има погодоци. Затоа добра варијанта е да се одигра 1-3 I& 1-3 II, што носи коефициент од 2.10.

Фулам е лидер во Чемпионшип во Англија и попладнево е домаќин на Блекпул. Тимот од Лондон во полседните четири кола има дадено неверојатни 21 погодоци, па така и сега се очекува да погодува. За Т11+I & 1+ II коефициентот е 2.05.

Ако ги одиграте сите три меча од понудата Квоти на ден, вкупниот коефициент е 10.32.

- Оглас -

Најнови вести