Квотите на ден со Рома, Јуве, Манчестер, Арсенал и Севилја носат вкупен коефициент од 58

Пет меча од европските купови на УЕФА се дел од Квотите на ден во Sport Life, кои доколку се решите да ги одирате сите заедно на еден тикет, вкупниот коефициент кој ќего добиете е 58.11.

Рома на „Олимпико“ го пречекува Реал Сосиедад во меч на кој се очекува домаќинот да не загуби, а да има барем два погодоци. За 1Х&2+ квотата е 2.05.

Спортинг Лисабон против Арсенал го играат дербито на денот во Лигата на Европа. Ова е натпревар на кој се очекува да има погодоци во двете полувремиња. За 1-3 I & 1-3 II коефициентот е 2.10.

Јувентус дома не смее да си дозволи луксуз да загуби од Фрајбург, но може да прими гол, па затоа интересна е комбинацијата 1Х&ГГ што носи квота од 2.50.

Манчестер јунајтед повторно има шпански предизвик, овојпат ривал им е Бетис. Се очекува на „Олд Трафорд“ домашните навивачи да се радуваат во барем два гола, од кои најмалку еден ќе биде во првото полувреме. За Т1 1+I & T1 2+ коефициентот е точно два.

Севилја како најтрофеен клуб во Лигата на Европа, своето реноме треба да го потврди и на дуел против Фенербахче. Победа на шпанскиот тим во меч на кој ќе има 2-4 погодоци носи коефициент од 2.70.

 

- Оглас -

Најнови вести