Лева не е далеку: Му фалат 17 гола за да го урне рекордот на Герд Милер

Бундеслигашкиот рекорд е точно на границата од 40 гола на легендарниот напаѓач, а Полјакот досега постигна 24 и има уште 14 меча фора за потребните 17 погодоци.

Слични вести...