Лудак на годината: Се држеше со едната рака на кровот од стадионот за да ја слави титулата (Видео)

Екипата на Клуб Америка е шампион на Мексико, откако победи со 1-0 и на реваншот против Круз Азул. Сепак, овој натпревар ќе остане запаметен по потегот на еден навивач. Тој имаше генијална идеја, титулата да ја прослави на покривот од стадионот.

Веројатно не ни размислуваше дека си го ризикуваше животот, бидејќи со едната рака се држеше за кровната конструкција, а со другата го поздравуваше успехот на својата екипа.

Club America fan celebrates his team’s league title from the roof of the Estadio Azteca
byu/Delmer9713 insoccer

- Оглас -

Најнови вести