Лукаку играше а Челзи без мака до убава предност против Тотенхен

Екипата на Челзи обезбеди од предност од 2:0 против Тотенхем во рамките на полуфиналето од Лига купот на Англија.

Сините од Лондон славеа со головите на Каи Хаверц во 5-та и автоголот на Бен Дејвис во 34-та минута.

Ромелу Лукаку го одигра целиот меч и имаше неколку добри шанси, но не успеа да постигне гол.

Реваншот се игра на 12-ти овој месец.

 

 

- Оглас -

Најнови вести