Македонија има егал на полувреме, Пандев е вториот највозрасен стрелец во историјата на ЕП (Видео)

Примивме гол од Австрија во 18-тата минута, но, за среќа, капитенот погоди 10 минути подоцна и израмни на 1:1, што е резултат по првото полувреме.

Слични вести...