Македонија се враќа, Атанасов го замолкна „Олимпико“ (Видео)

Црвено-жолтите не се предаваат и по лошото прво полувреме, во вториот дел постигнаа два гола и намалија на 3:2 во дуелот со Италија на 15-тина минути до крајот на мечот.

Повторно голот за Македонија го постигна Јани Атанасов, овој пат во 74-та минута и тоа со фантастичен шут од повеќе од 20-тина метри.

 

- Оглас -

Најнови вести