Малерите на Севилја експлодираа со голови

Севилја игра неверојатно ефикасно, а малерите со повреди експлодираа со голови. На последните два меча екипата од Андалузија постигна фантастични 11 голови, а настрадаа Стандард Лиеж и Леванте.

Денеска Барди и соиграчите настрадаа и примија шест голови и тоа на домашен терен, а претходно во меч од Европа Лигата Стандард прими пет голови на „Санчез Писхуан“.

На единаесетката особено и се радуваат повредениот капитен Ескудеро, кој го повреди лактот на мечот со Вилјареал, потоа и Маркадо, кој скрши коска во десното рамо на градското дерби со Бетис и Гоналон со скршеница на ногата на тренинг и Амаду. Тој го измести лактот токму на стартот на дуелот со Стандард Лиеж. Многу пехови за почеток на сезона, кои за среќа на Севилја во последно време експлодираа во голови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести