Maрадона ќе тактизира во Мексико

Диего Марадона ќе биде тренер на мексиканскиот второлигаш Дорадос, откако клубот ја потврди соработката преку својата официјална веб страница. Клубот кој е формиран во 2003 година, ќе има тренерска легенда на клупата, а го заменува Франциско Гамез.

Марадона остана без ангажман откако го напушти клубот од Обединетите Арапски Емирати, АЛ-Фуџаирах во април. Од неодамна потпиша и тригодишен договор со Динамо Брест, каде ја извршува функцијата на претседател на овој клуб.

- Оглас -

Најнови вести