Маркез не попушта и со титула в џеб – Ќе ја има пол-позицијата во Малезија

Марк Маркез не пошушта, иако веќе ја освои титулата во Мото ГП шампионатот, а беше најбрз денеска во трката за пол-позицијата во Сепанг, Малезија.

Со својата Хонда шпанскиот ас имаше најдобро време, а по него од првиот ред ќе стартуваат и Јоан Зарко, а зад нив е легндарниот Валентино Роси.

Маркез е неприкосновен си сезонава и веќе ја освои петтата титула во послендите шест шампионати во „кралската класа“.

Главната трка за Големата награда на Малезија ќе се вози утре од 8 часот.

- Оглас -

Најнови вести