Мбапе веќе постигна 40 гола, му помaгаат и противничките играчи (Видео)

Килијан е првиот француски фудбалер по 23 години пауза што постигнал 40 или повеќе погодоци во иста сезона во сите натпреварувања.

Слични вести...