Мбапе: Во Италија би играл само за Милан! (Видео)

За време на синоќешната церемонија на која ФИФА ги додели наградите за најдобрите во 2022 година, еден навивач го праша Килијан Мбапе дали би играл во Серија А и доби одговор, а сето тоа беше снимено.

„Ако одам таму (во Италија), би било во Милан“, рече Мбапе со насмевка на лицето.

Познато е дека Мбапе од италијанските клубови го симпатизира Милан, дадилката му била Италијанка чие семејство навивало за Милан, а во минатото се има и фотографирано во дрес на Робињо, од времето кога Бразилецот играше за Росонерите.

- Оглас -

Најнови вести