Митревски е во составот, Македонија со сите расположливи сили ќе ја нападне Црна Гора (ФОТО)

Познат е составот на македонската ракометна репрезентација за денешната средба против Црна Гора.

Добра вест е за нас што Николче Митревски ќе го имаме во составот како засилување за одличниот Мартин Томовски.

Останатите се добро познати од првата средба против Словенија.

Еве го и составот на Црна Гора.

- Оглас -

Најнови вести