Митровиќ го шокираше Ливерпул (Видео)

Фулам води со 1:0 против Ливерпул по првото полувреме на „Кревин Котиџ“ во Лондон. Најдобриот стрелец во домашната екипа, Александар Митровиќ донесе голема радост за домашните фанови откако во 32 минута со глава успеа да го матира Алисон.

Статистички, Ливерпул имаше дури 72 отсто посед на топка во првото полувреме, но Фулам со еден одлично изведен напад успеа да постигне погодок и да води.

- Оглас -

Најнови вести