Мизернo: Фан на Тотенхем го плукна Винкс (видео)

Тотенхем стартуваше со реми против нисколигашот Лејтон во подготовките за новата сезона, а пред натпреварот се случи нешто што ја згрози јавноста.

Навивач на Петлите го плукна Хари Винкс, англискиот играч за врска, кој од автобус се упати кон теренот. Неколку навивачи беа до влезот на стадионот и повеќето сакаа да ги поздрават своите миленици и да се фотографираат, но еден фан реши да покаже апсолутно непочитување кон фудбалерот кој игра за клубот за кој навива.

Before the game some dumbass spat at Winks. Fair enough you don’t like him as a play, but spitting at one of your own players is extremely disrespectful and unacceptable. And it’s looks like a grown man as well, what and absolute clown. from coys

- Оглас -

Најнови вести