Мурињо визионер: предвиде и погоди четири работи за Манчестер јунајтед

Англиските медиуми се потсетија на зборовите на Жозе Мурињо во времето кога беше менаџер на Манчестер јунајтед и кога на раководството на клубот му кажа четири работи кои од денешна перспектива во голема мерка испаднаа точни.

Португалецот беше избркан од Јунајтед, но имаше визија која тогаш не сакаа да ја прифатат во клубот.

Четирите работи кои ги кажал Мурињо се следните:

  1. Погба е вирус, не е тимски играч
  2. Марсијал е мрзелив, треба да си оди
  3. Рашфорд не може да биде прв напаѓач
  4. Лук Шоу не ја користи својата глава
- Оглас -

Најнови вести