На македонскиот кошаркар во САД му скршија заб, сега личи на хокеар (Видео)

Македонскиот репрезентативен кошаркар, Андреј Јакимовски, за време на натпреварот на неговиот Универзитет Вашингтон стејт против Калифорнија од НЦАА лигата во САД, се здоби со скршеница на предниот заб, но нашето крило остана во позитивно расположение.

„Знам дека не изгледа убаво, но ќе продолжам да правам сè што е потребно за да победуваме. Би загубил уште еден заб утре, ако тоа значи наша победа“ – рече Јакимовски.

https://twitter.com/i/status/1633667485550653440

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести