На ракометното СП денеска не се играат само полуфиналињата, четири меча и над 30-мина играчи во понудата (Фото)

Двете полуфиналиња и двата меча од разигрувањето за 5-8 место се натпреварите кои се играат денеска на ракометното Светско првенство.

Отвораат Германците и Египет во 15.30 часот, потоа од 18 се играат два меча, додека за крај е дербито Франција – Шведска, кое ќе го одлучи вториот финалист.

Понудата на Sport Life за играчи е примамлива, има 33-ца ракометари од четирите меча за кои може да погодувате колку голови ќе дадат. Ако ваши фаворит се Душебаев, Гидсел, Кнор, Сагосен, Мае, Мем, Ване или некоја друга ѕвезда која ја има во понудата, треба да се искористи приликата.

- Оглас -

Најнови вести