На „Вембли“ има и по некој што носи маска (Фото)

Иако во Велика Британија има строги мерки за заштита од ширење на корона-вирусот, на трибините на „Вембли“ на прсти може да се избројат навивачите кои носат маски. На трибините има околу 60.000 фанови, не се држи дистанца, а ретко кој носи маска.

Ниту во ложата каде што има познати лица од светот на политиката и спортот никој не носи маска.

- Оглас -

Најнови вести