Најдобрата сезона во историјата на Жирона заврши со седум гола во мрежата на Гранада (Видео)

Најголемото изненадување во шпанската Ла Лига оваа сезона, Жирона, сезоната ја заврши со убедлива победа од 7-0 над испаднатата Гранада. Украинецот Артен Довбик постигна три гола, со што со 24 погодоци се искачи на врвот од листата на стрелците во шпанската Примера.

Жирона најдобарата сезона во својата историја ја завршува на третата позиција на табелата со 81 поен.

- Оглас -

Најнови вести