Најголемиот талент на Милан даде феноменален гол против ПСЖ и им даде задача на сениорите (Видео)

Најголемиот талент од академијата на Милан, 15-годишниот Франческо Камарда, денеска на мечот од јуниорската Лига на шампиони за играчи до 19 години против врсниците од Пари Сен Жермен даде прекрасен гол кој вреди да се види.

Камарда погоди со ножички за водство од 2-0, а средбата заврши 3-2 за Росонерите.

- Оглас -

Најнови вести