Навивач на Лион си доби доживотна забрана за влез на стадион

Францускиот клуб Лион ќе преземе драстични мерки за навивачот кој праќаше нацистички поздрави по победата на Лион од 2-1 над Манчестер сити на „Етихад“. Раководните луѓе на Лион потенцираа дека навивачот ќе биде пронајден и ќе добие доживотна забрана за следење на натпреварите на клубот директно од трибини, односно ќе му биде забранет пристапот на стадион.

„Го забележавме видеото кое кружи на социјалните мрежи. Ќе го идентификуваме навивачот и ќе преземеме мерки, односно доживотно ќе му биде забранет влез на кој било натпревар на Лион“, истакнаа од таборот на францускиот клуб.

Лион тргна со изненадувачка победа од 2-1 на гости кај Манчестер сити во Лигата на шампионите благодарение на прецизноста на Фекир и Корне.

- Оглас -

Најнови вести