Навивач влета на терен за да ја запроси девојката, па беше нокаутиран од обезбедувањето (Видео)

Навивач во бејзбол натпревар во САД, се обиде да оригинален начин да ја запроси својата девојка, но беше нокаутиран.

Навивачот влета на теренот за време на натпреварот меѓу Лос Анџелес доџерс и Аризона Дајмондбекс во МЛБ литата, клекна со прстенот во рака и додека го чекаше судбоносното „Да“ беше брутално соборен од човек од обезбедувањето, на кого во помош му притрчаа уште двајца луѓе.

 

 

- Оглас -

Најнови вести