Не беше намерно – Рамос му се извини на Хавел за скршениот нос

Серхио Рамос вчера повторно беше главна тема, капитенот на Реал Мадрид одново ја покажа својата неспортска страна. Во мечот против Викторија П‘лзењ, Рамос во ситуација да ја освои топката, со лакотот го удри Милан Хавел, играчот на П‘лзењ, по што Хавел се најде на земјата и му беше потребна интервенција откако Шпанецот му го скрши носот.

Судијата не го санкционираше Рамос, а тој по мечот истакна дека немал намера да му наштети на противникот, а се огласи и преку социјалните мрежи.

„Зборував со Хавел по мечот, му се извинив. Се надевам дека брзо ќе закрепне, јас немав намера да го повредам, воопшто не требаше со таква агресија да влезам во дуелот. Сите знаеме дека и при мал удар на носот, тој може да се здобие со повреда, односно скршеница“ истакна Рамос.

- Оглас -

Најнови вести