Нема да има ни Формула 1 викендов – откажана трката во Мелбурн

Се чекаше само на времето кога ќе биде објавено дека и најбрзиот спорт ќе се приклучи кон откажувањата на спортските настани поради Коронавирусот.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *