Нема послатко – Аталанта се откажа од Петања, тој ги реши со два гола

Поранешниот младински репрезентативец на Италија, Андреа Петања на најсладок можен начин и се одмазди на Аталанта за продажбата во Спал и со два гола го „реши“ својот поранешен тим.

Тој е еден од најталентираните млади фудбалери во Италија, но за него немаше место во новиот состав на Аталанта, што се покажа како грешка.

Петања погоди двапати во кус рок од 360 секунди, во 50. и 56. минута, доволно и за него и за Спал. Тимот од Емилија Ромања е вистинска сезнација во стартните четири кола во Серија А и со девет бодови го дели второто место со Наполи, зад лидерот Јувентус.

Аталанта го претрпе вториот пораз и со четири бодови е во долниот дел од табелата, иако вечерва беше фаворит за победа против Спал.

- Оглас -

Најнови вести