Нема поубав гол во Лигата на шампионите од ремек-делото на Сара Ристовска (Видео)

Македонската репрезентативка Сара Ристовска речиси без конкуренција го има најубавиот гол на колото во женската Лига на шампиони во ракомет.

Во ЕХФ немаа дилеми и погодокот на Ристовска за ЦСКА Москва од крило со вртена топка е број 1 во елитното натпреварување.

Ристовска постигна вкупно 3 гола за ЦСКА Москва против Савехов и имаше солиден придонес во победата од 29:28.

 

- Оглас -

Најнови вести