Нема што нема: Типувајте шутерско шоу на Кари, но и колку топки ќе одземе „крадецот“ Смарт

Ноќта меѓу понеделник и вторник (03 часот) ќе се одигра петтиот дуел од финалната серија меѓу Голден стејт вориорс и Бостон селтикс.

Sport Life по тој повод одново изготви специјална понуда за своите обложувачи, кои ќе имаат можност да типуваат повеќе индивидуални статистики на кошаркарските ѕвезди.

Покрај стандардната понуда за „кец“, односно „икс“ и двојка, може да се типува на вкупен број поени, скокови, асисистенции или пак вкупен збир на сите три сегменти.

Доколку сте добри познавачи на НБА-лигата, можете да погодите колку тројки ќе постигне Стеф Кари, односно колку топки ќе одземе Маркус Смарт како еден од најдобрите крадци во Лигата.

Кога се игра финале во НБА, без исклучок присутна е тремата кај повеќето играчи, па затоа може да се типува и колку грешки ќе направи еден од 12-те кошаркари кои се најдоа во понудата.

Изборот е голем, останува вие обложувачите да покажете колку добро ја познавате најквалитетната кошаркарска лига во светот.

- Оглас -

Најнови вести