Одлична 57-ка за петте Квоти на денот

Со денешните репрезентативни настапи се завршува уште едно издание на Лигата на нациите, па затоа не е ни чудно зошто четири од петте меча во Квотите на денот се од оваа понуда.

Дербито е на Пиринејскиот Полуостров, а Португалија е домаќин на Шпанија. Тука треба да се очекуваат од 1-3 погодоци во двете полувремиња, а квотата за тоа е 2.15.

Швајцарија е фаворит против Чешка, а освен победа на домаќините, треба да очекуваме и барем еден гол во првото полувреме за да биде добитна квотата од 2.25.

Норвешка дома игра против Србија, а тука за Х2&2+ коефициентот е 2.20. Шведска е домаќин на Словенија во меч каде што треба да има голови, и тоа повеќе во мрежата на гостите. За Т1 1+I & T1 2+ коефициентот е одличен и изнесува 2.55.

Друштво на овие мечеви од Лигата на нациите ќе им прави и средбата на младите селекции на Данска и Хрватска. Овие фудбалери кои се до У21 треба да одиграат 1+I&3+ за квота вредна 2.10.

Ако ги одиграте сите пет мечеви на еден тикет, вкупниот коефициент е 56.99

- Оглас -

Најнови вести