Огромна поделеност – Шестмина против Мурињо, петмина за

Шест фудбалери на Манчестер јунајтед сакаат заминување на португалскиот тренер Жозе Мурињо, но според британските медиуми, петмина го поддржуваат Специјалниот.

Мурињо ја работи својата трета сезона во Јунајтед, а историјата вели дека ќе му биде и последна бидејќи во најголем дел од клубовите каде што работел, останувал по три сезони. Во прилог на оваа „теорија“ се и скромните резултати на тимот.

Објавено е и кој го поддржува Пол Погба во „војната“ против Мурињо. Тоа се Андреас Переира, Мартијал, Бејли, Шоу и Рашфорд. Ова се фудбалерите кои не се задоволни од работата на тренерот. Веројатно тука е и Фред, кој пуштил гласна музика во соблекувалната по нерешениот исход со Вулверхемптон.

Но, нивното незадоволство е и бидејќи повеќето се резерви. Лук Шоу игра најмногу од нив.

„Бранители“ на Мурињо се: Матиќ, Јанг, Валенсија, Фелаини и Алексис Санчес. Тие во последно време се оддалечуваат од Погба, и тоа е доволно да се зборува дека се на страната на тренерот.

- Оглас -

Најнови вести