„Олд скул“ прослава на шампионите: Бумбокс и 50 години стари пури (видео)

Њу Ингланд пејтриотс го освои 53-тото издание на Суперболот со триумфот од 13-3 над ЛА рамс. Патриотите стигнаа до шестата тиула во историјата, што значи израмнување со Питсбург по бројот на титули, а новиот трофеј заслужуваше да се прослави на оригинален начин.

Играчите убаво се забавуваа во соблекувалната по мечот, еден од нив со џиновски касетофон правеше забава, додека сопственикот на франшизата, Роберт Крафт, ги почасти шампионите со пури кои се стари 50 години. Честа прв да запали ја имаше најкорисниот играч на средбата, Џулијан Еделман.

Оваа „одл скул“ прослава траеше до зори:

 

- Оглас -

Најнови вести