Осумгодишник ѕвонеше на меч од Англија, а причината поради која го стори тоа е навистина прекрасна (ВИДЕО)

На полувремето од средбата меѓу Квинс парк ренџерс и Борнмут се случи една несекојдневна, но и навистина прекрасна работа.

Феликс Мартино е осумгодишен навивач на КПР, а на паузата истрча на теренот заедно со својата сестра, каде што зеде ѕвоно и ѕвонеше, а публиката и јавноста во Англија се воодушевија.

Тој изминативе три години се борел против леукемија, а пред неколку дена успеа да ја победи опасната болест.

Сето тоа го забележаа од КПР и му дадоа шанса на младиот Феликс, кој овие моменти ќе ги памети до крајот на животот.

- Оглас -

Најнови вести