Откупната клаузула му е 60 милиони евра, но Челзи сака да плати повеќе!

Според медиумите од Островот, екипата на Челзи го договорила трансферот на Мануел Угарте од Спортинг Лисабон и се чека само на официјална промоција кога ќе започне преодниот рок.

Сумата на трансферот не е позната, но ќе биде повисока од 60 милиони евра, колку што изнесува откупната клаузула на уругваецот. Интерес за Угарте имаше и од ПСЖ, од каде беа подготвени, слично како и Челзи да ја платат откупната клаузула од 60 милиони евра, но откако “сините“ од Лондон ја кренаа сумата над 60 милиони евра, ПСЖ се откажа од трансферот на уругваецот.

- Оглас -

Најнови вести