Партизан ќе се обиде и по петти пат во низа да го победи Монако, дербито се игра во Пиреја (Фото)

Евролигашката кошаркарска понуда за денес нуди пет натпревари, кои според квотите во Sport Life, се очекува да бидат израмнети и до крај неизвесни. Најголемо внимание привлекуваат дуелите во Белград и Пиреја.

Белградски Партизан ќе се обиде и петти пат по ред да дојде до победа против францускиот претставник Монако, победа која ќе значи зацврстување на местата кои водат во плејофот.

Интересно ќе биде и во Пиреја, каде што Олимпијакос ќе го пречека Реал Мадрид во репризата на минатогодишното финале на Евролигата. „Црвено-белите“ од Пиреја на овој натпревар ќе бараат одмазда за поразот во финалниот меч, но квотите велат дека Кралевите од Мадрид и денес се фаворити за победата.

Во богатата понуда на Sport Life има место и за 48-мина кошаркари за најпопуларната игра „плус-минус“ поени, но голем избор за останатите статистички ефекти.

Комплетната понуда во која може да се најдат и натпреварите, но и кошаркарите од второто по ранг кошаркарско натпреварување, Еврокупот, може да ги најдете на следниов ЛИНК.

- Оглас -

Најнови вести