Пет предлози на Sport Life, вкупна квота 50 (Фото)

Денешните пет квоти на денот кои ги предлага обложувалницата Sport Life, прават вкупен коефициент од 50,2, и вреди да се најдат на вашите тикети.

Првиот предлог е да уплатите дека Манчестер сити против Вулверхемптон ќе даде гол во првото полувреме, и барем три гола на крајот на средбата. Квотата за оваа игра е 2.10.

Иста ваква квота од 2.10 има и за Борусија Дортмунд да даде од еден до три гола во двете полувремиња против Аугсбург.

За дербито на денот Арсенал – Манчестер јунајтед, квота од 1.90 може да се најде за играта 1-3I&1-3II.

Последните два предлози се од италијанската Серија А, а тука и предложените квоти се најголеми и може да се најдат само во Sport Life. Победа на Рома на гостувањето кај Специја, во комбинација со барем еден гол во второто полувреме, носи квота 2.40.

Што се однесува до дуелот Јувентус – Аталанта, квотата на денот е 2.50, и мора да уплатите ако верувате дека Јуве нема да загуби во меч на кој двата тима ќе дадат гол.

- Оглас -

Најнови вести