По еден меч од Германија, Италија, Шпанија, Англија и Франција до квота 60

Интересни пет меча со примамливи комбинации се дел од денешните Квоти на денот, кои ако ги одиграте сите заедно на еден тикет, ќе добиете вкупен коефициент од 60,37.

Баер Леверкузен е домаќин на Мајнц и победата на домаќините не треба да биде доведена во прашање, а се очекува да има од 2-4 погодоци. Оваа комбинација е со коефициент 2.10.

Болоња на свој терен игра против Верона и не треба да загуби во меч на кој двата тима треба да постигнат барем по еден гол, што носи квота од 2.50.

Сосиедад е фаворит за победа над Вилјареал, а освен „кецот“, треба да има барем и еден погодок во првото полувреме. Оваа комбинација носи коефициент од 2.50.

Лидс и Лестер ќе играат во дербито на Чемпионшип во Англија и очекувањата се да има од 1-3 погодоци во двете полувремиња, што нуди квота од точно два.

Мец и Олимпик Лион треба да одиграат натпревар на којшто се очекува да има барем еден гол во првото полувреме, а на крајот да има три плус погодоци, што би донело добитен коефициент од 2.30.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести