По елиминацијата на Галатасарај, се случи хаос во Прага (Видео)

Фудбалерите на Спарта Прага направија големо изненадување откако успеаја да го елиминираат турскиот гигант Галатасарај во шеснаесетфиналето од Лигата на Европа. Гостите имаа победа од 3:2 по првиот меч во Истанбул, а во реваншот имаа позитивни 1:1 до 20-тина минути пред крајот.

Во финишот на средбата, Спарта Прага одигра феноменално и даде три погодоци за триумф од 4:1 и вкупна победа со 6:4. Веднаш по завршување на дуелот, гостите очигледно незадоволни од конечниот епилог, направија хаос.

Според првичните информации, фудбалерите, но и членовите во стручните штабови на двата тима учествуваа во тепачка, а на крајот, за среќа, немаше информации за посериозно повредени.

https://twitter.com/i/status/1760787834846257338

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести